W ramach projektu „Nowe inteligentne rozwiązania wprowadzania na rynek usług motoryzacyjnych” poszukujemy dostawców niżej wymienionych urządzeń:

-inteligentna skomputeryzowana linia diagnostyczna do kontroli układów hamulcowych (w tym pojazdów z napędem 4x4),układu zawieszenia, układu kierowniczego

TYP: Videoline 204-RP,

-dźwignik nożycowy wraz z szarpakiem

-stanowisko automatycznej kontroli i napełniania układów klimatyzacji w pojazdach wyposażonym w inteligentny czujnik rozpoznawania rodzaju czynnika chłodzącego

TYP: KONFORT 780 R Bi-Gas

-stanowiska podnośnikowe do potokowej naprawy pojazdów typu VAN i dostawcze

TYP: SOL 300 (dwa podnośniki)

-stanowisko kontroli spalin pojazdów wraz z możliwością kontroli wtrysków w pojazdach benzynowych

TYP: SUN DGA 1500 oraz Gs4 z myjką ultradźwiękową + exclusive kit

-stanowisko naprawy układów hamulcowych wyposażonych w unikatowe automatyczne urządzenie do przetaczania tarcz hamulcowych

TYP: PROCUT 9.1 DRO

-stanowisko diagnostyczne do kontroli i naprawy układów elektrycznych oraz podzespołów elektroniki pojazdowej

TYP: AXON S

-zestaw narzędzi do obsługi samochodów hybrydowych (wytrzymałość napięciowa 1kV)

-stanowisko do kontroli i regulacji geometrii w technologii 3D wraz ze stanowiskiem do kalibracji kamer i czujników „asystentów kierowcy”

TYP: Johnn Bean Visualiner V2300 – 3D oraz ADAS + tablice kalibracyjne

-stanowisko do czyszczenia tylko filtrów DPF

TYP: PY-200

-stanowisko do obsługi pojazdów wyposażonych w automatyczne przekładnie

TYP: SPIN ATF - 4000

-wielostanowiskowa myjnia bezdotykowa

Warsztat Lambda to jeden z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych warsztatów na Śląsku. Znajduje się tu 13 stanowisk warsztatowych wyposażonych m.in.. w 8 podnośników kolumnowych, podnośnik nożycowy, urządzenia do wymiany opon, wyważania kół, ustawiania zbieżności oraz urządzenie do napełniania i sprawdzania klimatyzacji. Warsztat Lambda to także wyspecjalizowani i doświadczeni fachowcy, którzy poradzą sobie z naprawą każdego samochodu, szczególnie z markami z Grupy VW oraz Fiat, Renault i Opel.

Dołącz do naszego zespołu - pracuj z najlepszymi...

Marcin Hoffmann

Marcin Hoffmann

Mechanik / Elektryk

Elektryczny pomocnik Superchopa. Jak to elektryk, wszędzie doszukuje się minusów. Ale ma też mocne plusy!

Marcin specjalizuje się w:

- diagnostyce komputerowej

- serwisie klimatyzacji

- montażu czujników

- zakładaniu zabezpieczeń

- instalowaniu świateł do jazdy dziennej

- elektryce samochodowej

Czytaj więcej »
Dariusz Skowron

Dariusz Skowron

Mechanik samochodowy - specjalista

To niezwykle doświadczony specjalista, dla którego samochody nie mają żadnych tajemnic. Niektórzy twierdzą, że to przyrodni brat Superchopa i dysponuje częścią jego mocy. 

Darek specjalizuje się w: 

- naprawach silników

- naprawach skrzyń biegów

- wymianie układu napędowego - rozrządu z pompą wody

- wymianie i naprawie stanu zawieszenia przedniego i tylnego

- ustawianiu geometrii 3D

Czytaj więcej »
Artur Gawron

Artur Gawron

Mechanik Samochodowy

To młody zdolny mechanik, który mimo młodego wieku ma już 10 letnie doświadczenie w naprawie samochodów. Zajmuje się głównie rozrządami, wymianą głowic oraz wulkanizacją. Motoryzacja to jego pasja, którą może codziennie rozwijać, ale także wykorzystywać przy swoim drugim pokrewnym hobby - jeździe motocyklem. Artur jak każdy facet interesuje się także sportem.

Artur specjalizuje się w:

- wymianie układu napędowego – rozrządu z pompą wody

- wymianie i naprawie stanu zawieszenia przedniego i tylnego

- ustawianiu geometrii 3D

- wymianie sprzęgła

- wulkanizacji - naprawie oraz wymianie opon

- wymianie i naprawie układu hamulcowego

- wymianie i naprawie układu wydechowego

 

Czytaj więcej »
Tomasz Wieczorek

Tomasz Wieczorek

Mechanik samochodowy

Specjalizuje się w:

- wulkanizacji - naprawie oraz wymianie opon

- wymianie i naprawie stanu zawieszenia przedniego i tylnego

- wymianie i naprawie układu hamulcowego

- wymianie sprzęgła

- ustawianiu geometrii 3D

Czytaj więcej »
Mirosław Rusnarczyk

Mirosław Rusnarczyk

MECHANIK SAMOCHODOWY

Michał specjalizuje się w :

- naprawach silników

- wymianie układu napędowego – rozrządu z pompą wody

- wymianie i naprawie stanu zawieszenia przedniego i tylnego

- ustawianiu geometrii 3D

- wymianie i naprawie układu hamulcowego

Czytaj więcej »
Joe Superchop

Joe Superchop

Mechanik od zadań specjalnych

Nasza tajna broń w walce z usterkami niemożliwymi do usunięcia: 

- odkręca wszystkie zapieczone śrubki.

- sięga tam gdzie innym brakuje już rąk.

- podnosi auta bez użycia podnośników.

- umiejętność latania - przydatna gdy trzeba szybko sprowadzić nowe części.

- specjalista od napraw na już...

 

Czytaj więcej »

Nasz sprzęt

Podnośnik C130

Producent: A.G.M. 1960 S.r.l. za pośrednictwem ELWICO SERWIS

To urządzenie przeznaczone do konserwacji, napraw i kontroli pojazdów, umożliwiające swobodny przejazd i dowolne manewrowanie. Dziki czemu przygotowanie samochodu do naprawy jest szybkie i dokładne, a praca przy usterce wygodna. Ponadto podnośnik ten posiada liczne systemy gwarantujące bezpieczeństwo zarówno pracownikowi jak i pojazdowi. Są to m.in.. blokady mechaniczne zapobiegające spadkowi w razie przecieku w układzie hydraulicznym, zawory zwrotne utrzymujące tą samą wysokość platform itp..

Czytaj więcej »

BFH600

Wyważarka do kół

Wyważarka z funkcją diagnostyki - BFH600 to urządzenie z najnowszej linii wyważarek marki John Bean umożliwiająca analizę stanu bieżnika, barku opony (boku) oraz określenie indeksu znoszenia i analizę felgi. Zastosowanie wyważarki zapewnia optymalne rozmieszczenie kół na samochodzie, co gwarantuje lepsze właściwości jezdne oraz optymalizuje zużycie opon podczas jazdy.

Czytaj więcej »

T4500

Montażownia opon

Montażownia T4500 marki John Bean to pneumatyczne urządzenie montujące gwarantujące najwyższą jakość wykonania, oszczędność czasu i szeroki zakres obsługiwanych rozmiarów kół. Dzięki temu wymiana opon w warsztacie Lambda przebiega sprawnie i dokładnie, a klient oszczędza czas i pieniądze.

Czytaj więcej »

Visualiner Lite/3D1/2D2

Geometria kół 3D

Przyrząd do pomiaru geometrii ustawiania kół i osi pojazdu o DMC do 3,5 t Visualiner Lite/3D1/2D2 marki John Bean. Jest to najnowszej generacji urządzenie wykorzystujące opatentowane technologie m.in..: kamery 3D odczytujące pozycje celi głowic pasywnych w przestrzeni wykorzystując kształt koła oraz system samodzielnie wyznaczający płaszczyznę obrotu koła eliminujący błędy pomiarowe wynikające z niewypoziomowania. Zastosowanie tej technologii zapewnia szybkie (ok. 5 min), dokładne (dane samochodów z ostatnich 25 lat) i niezawodne badanie zbieżności.

Czytaj więcej »

Podnośnik

Podnośnik dwukolumnowy

Podnośnik hydrauliczny, dwukolumnowy o udźwigu do 3 t. Urządzenie to umożliwia szybkie i bezpieczne podniesienie samochodu oraz szeroki zakres widzenia dla mechanika. Dzięki temu naprawa zajmuje mniej czasu i można ją wykonać z większą precyzją. Warsztat Lambda posiada 11 takich urządzeń.

Czytaj więcej »

BOSCH ACS 611

Kompleksowa obsługa klimatyzacji

ACS 611 jest w pełni automatycznym, wydajnym urzadzeniem do obsługi klimatyzacji w samochodach osobowych, dostawczych oraz ciężarowych. Urzadzenie automatycznie kontroluje proces odzysku czynnika i napełniania. Wysoko wydajna pompa zapewnia szybkie napełnienie czynnikiem i olejem. 

Czytaj więcej »

Expert 3000

Tester diagnostyczny firmy Brain Bee

Urządzenia te posiada stale rozwijaną, mocno rozbudowaną bazę obsługiwanych systemów i umożliwia wykonanie bardzo szerokiego zakresu usług we współczesnych samochodach. Rozwijane od kilkunastu lat oprogramowanie, dziś zawierające dziesiątki tysięcy obsługiwanych systemów, pozwala na diagnozowanie większości samochodów osobowych i dostawczych, produkcji zarówno europejskiej, jak i azjatyckiej. Funkcja inteligentnej diagnostyki jednocześnie prowadzi skanowanie sterowników powiązanych z wybraną przez użytkownika funkcją, co ułatwia wykrywanie błędów i oszczędza czas, a opcja testu dynamicznego umożliwia sprawdzenie wielu elementów silnika w czasie ich pracy, pod zmieniającym się obciążeniem itp. Dodatkowo istnieje możliwość rozbudowania oprogramowania o diagnozę instalacji LPG.

Czytaj więcej »

Prasa hydrauliczna

Tajne urządzenie Superchopa

Do czegoś to służy - ale to wie ino Superchop

Czytaj więcej »

Diagnoskop

Zestaw diagnostyczny Bosch

typ FSA 760 służy do badań elektrycznych i elektronicznych podzespołów elektroniki pojazdowej. Urządzenie korzysta z innowacyjnego oprogramowania CompactSoft, które jest stale aktualizowane (3 razy do roku), dzięki czemu dostosowuje się do skomplikowanych technologii używanych w nowych samochodach. Diagnoskop posiada także czujniki odpowiednie do pomiaru rozwiązań, stopniowo wdrażanych przez producentów. Główną zaletą urządzenia jest precyzyjność jego pomiarów (+/- 2 % wartości mierzonej) oraz możliwość natychmiastowego porównania wyników z wartościami fabrycznymi. Ponadto istnieje możliwość zapisania w pamięci komputera przebiegów wzorcowych dla przyszłych pomiarów. Istotną zaletą jest również wbudowany generator sygnałów umożliwiający sprawdzanie czujników wraz z przewodami bez konieczności ich wymontowywania, co znacznie skraca czas badania.Dodatkowy plusem, szczególnie dla właścicieli diesli mających problemy z rozruchem silnika, jest możliwość pomiaru 24 - godzinnej upływności prądu z akumulatora; stanowiącego źródło informacji o “ukrytych” odbiornikach.

Czytaj więcej »

KIA Venga

Samochód zastępczy

To nasz nowiutki nabytek zakupiony w trosce o komfort naszych klientów. Dzięki wygodnej, ekonomicznej i dynamicznej Vendze dojedziecie wszendzie tam gdzie chcecie, nawet jeśli Wasze motoryzacyjne "cacko" akurat zaniemogło. Koszt wynajmu to jedyne 60 zł (netto) za dobę. Wszelkich szczegółów dotyczączych wynajmu z przyjemnościa udzielą nasi konsultanci w Biurze Obsługi Klineta. 

Czytaj więcej »